Emre Ziya Yazgan
Koç Emre Ziya Yazgan |PARA KOÇU, ilişki koçu, eğitim koçu, fikir koçu, yaşam koçu

sınav nefesi… ( online destek için http://terapi.com/scr/terapist_detay.php?broadcaster=emreziyayazgan)

Aralık 17th 2012 Genel
2 Yorum
“sınav nefesi… ( online destek için http://terapi.com/scr/terapist_detay.php?broadcaster=emreziyayazgan)”
Avatar
emreziyayazgan

NEFES TUTMA EĞİTİMİ: ( sınav nefesi )
Nefes tutmak çok yüksek bir dikkat oluşturur ve belli bir konuya konsantrasyonu sağlar. Normalde anlamakta zorluk çektiğiniz bir konuyu veya paragrafı nefesinizi tutarak okuduğunuzda, daha ilk okumada anlayabilirsiniz. Özellikle sınav heyecanı içinde soruları anlamakta zorlandığınızda, nefesinizi tutarak soruyu okursanız ; soruyu bir okumada anlayarak hemen cevap cümlelerini yazmaya başlar, bir cümleyi yazarken diğer cümlelerin sırada beklediğinin farkına varabilir, kısa süre içinde, yüksek bir akış içersinde sınavı başarı ile bitirilebilirsiniz. 10 seans süren eğitimlerde bunun sebepleri ve uygulamaları öğretilmektedir.


Avatar
emreziyayazgan

OKUDUĞUMU ANLAMIYORUM,TEKRAR TEKRAR OKUYORUM

Eğer bir sınava hazırlanıyorsanız, bu hazırlanma süreci 3 ayı geçmiş ise bu gayet doğal. Bahar dönemlerinde öğrencilerin en büyük sıkıntısı odaklanamamak ve dikkat dağınıklığıdır. Bu da okuduklarınızı algılamanızı güçleştirerek tekrar okumaya sevk eder.
Eğer okumak şu anda hayati bir durum teşkil ediyorsa herhangi bir kurumdan hızlı okuma eğitimi alabilirsiniz. Hızlı okuma çalışmaları okumaya farklı bir bakış açısı kazandırarak hem sıkılmanızı engeller hem de okumada hız kazanarak fark yaratırsınız. Bir aylık sıkı bir çalışma size sınavlarda size 30 dakika süre kazandıracaktır.
Gelelim nefes ile bu sorunu nasıl çözebileceğinize: 60 nefes ve nefes tutma
Öncelikle epilepsi ,tansiyon gibi sorunlarınız yoksa Mustafa Kartalın “60 nefes” adını verdiği ateş nefesi çalışması ile güne başlayabilirsiniz.sinirbilimciler insan davranışları ile duyguları arasında bir bağlantı buldular.bunun delili olarak da endorfin (sinirsel etkinlik meydana getiren organik madde) ve serotonin (nöron ile kas arasındaki birleşmeyi ileten nörokimyasal madde) arasındaki bağlantının bulunması ile gözleri önüne serdiler.Nefes zor hale geldiğinde ,örnein spor yaparken belli bir süre sonra vücut endorfin üretir ,ters bir etki olmasına rağmen sağlık hissi uyandırır.spor yapanlar bu yüzden mutlu hissederler.60 nefes çalışmasında ortaya çıkan endorfin ve serotonin salgılaması aynı duyguyu uyandıracaktır.aynı zamanda korteks zarına giden oksijen miktarının değişmesi ile tekrar başlama hissi ve gücü kazandıracaktır.60 nefes sonrasında gözler daha aydınlık görmeye başlar. Daha sağlıklı ,zinde ve enerji dolu hissedilir.
gerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

1977 adana doğumlu
ilk-orta-lise adanada özel yeni lisede oku.
2001 yılında eskişehir anadolu üniversitesinden iktisadi idari bilimler fakültesinden mezun oldu.
10 yıl kpss ve aöf konularında 2000in üzerinde öğrenciye ders vererek mezun etti.sıradışı eğitim anlayışı ile beğeni topladı.
900 saat (recai TOR) nlp eğitim aldı.
mind akademi (hakan mengüç)hipnoz eğitimi aldı
mustafa kartal nefes koçluk [...]

Önceki Yazılar
Sonraki Yazılar

 
Aralık 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
    Şub »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Arşivler
Düşündüğün kadar yaparsın. İnandığın kadar olur. Sır ise; niyetin, inancını düşünceni eşitler.
Emre Ziya Yazgan