Emre Ziya Yazgan
Koç Emre Ziya Yazgan |PARA KOÇU, ilişki koçu, eğitim koçu, fikir koçu, yaşam koçu

NEFESİNİ DEĞİŞTİR, HAYATIN DEĞİŞSİN…

Aralık 13th 2012 Genel

Hoşgeldiniz! Terapi.com | evinizde, güvenli, online terapi.

NEFESİNİ DEĞİŞTİR ,HAYATIN DEĞİŞSİN. nefes ve eft terapileri ile değişim ve dönüşüm sürecinizde beraberiz…

Daha iyi anlayacak

Daha kolay hatırlayacak

Daha keskin odaklanacak

Daha yüksek motivasyonla

Daha kısa zamanda

Ve tüm hedeflerinize

Daha hızlı

ulaşabileceksiniz…

NEFESİNİ DEĞİŞTİR , HAYATIN DEĞİŞSİN….
Nefes teknikleri ile heyecanı ve korkuları gerekli düzeye indirirken, kişinin kendine olan güveni artar. Zorlukları aştıkça kendini başarmış olarak görmesi ve hissetmesi, bakış açısını değiştirmesine neden olur. ’’ Bunu başaramayacağım ’’ düşüncesi artık yerini ‘’ Bunu başarırım ‘’ düşünce ve inancına bırakır.
Eğer sağlık probleminiz varsa büyük ihtimalle vücudunuz asidik olmaya başlamıştır. Vücut pH’nin hafifçe alkali olmasını sağlamadan vücudun kendini iyileştirmesi mümkün değildir. Bunun için nefes çalışmalarına başlanmalı, eğitmenin belirlediği nefes çalışmalarını düzenli olarak yapmaya başlamalısınız.
uygulayacağınız Nefes Teknikleri sizi çalışmak ve başarılı olmak konusunda desteklediği gibi, düzenli nefes almaya başladığınızda unutkanlık, dikkat dağınıklığı genel isteksizlik gibi çalışmanızı olumsuz etkileyen bir çok zorluğunuzu da düzeltir. Zekanız ve kavrama yeteneğiniz gözle görülür şekilde çoğalır. Başarı oranınız yüzde yüz artar.
Uyguladığımız Nefes teknikleri:
ÖLÜ NEFESİ ( ağrıları kesen nefes tekniği)
transa geçmenizi, vecd hali yaşamanızı, astral çıkış yapmanızı son derece çabuklaştırıp kolaylaştıran bir nefes tekniğinden söz etmek istiyorum. Bu çalışma, yogada ucciay yada ujjiya nefesi olarak bilinen, kişiye uyguladıkça genişleme kazandıran, sinirleri çok kısa zamanda gevşeten, vücuda canlılık kazandıran, gerekli durumlarda acıyı ve sancıyı yok eden bir nefes tekniğidir.
NEFES TUTMA EĞİTİMİ: ( sınav nefesi )
Nefes tutmak çok yüksek bir dikkat oluşturur ve belli bir konuya konsantrasyonu sağlar. Normalde anlamakta zorluk çektiğiniz bir konuyu veya paragrafı nefesinizi tutarak okuduğunuzda, daha ilk okumada anlayabilirsiniz. Özellikle sınav heyecanı içinde soruları anlamakta zorlandığınızda, nefesinizi tutarak soruyu okursanız ; soruyu bir okumada anlayarak hemen cevap cümlelerini yazmaya başlar, bir cümleyi yazarken diğer cümlelerin sırada beklediğinin farkına varabilir, kısa süre içinde, yüksek bir akış içersinde sınavı başarı ile bitirilebilirsiniz. 10 seans süren eğitimlerde bunun sebepleri ve uygulamaları öğretilmektedir.

HOLOxy BREATHWORK FABRİKA AYARLARINIZA DÖNÜN.
Bilinçaltı çöplerinin temizlenmesi. Beyin hafızanın boşaltılması ve genişletilmesi. Bugüne kadar öğrendikleriniz tabiî ki hafızanızda kalacak .yeni bilgiler için yer açılacak. Her türlü psikolojik rahatsızlıkların iyileştirilmesi. Bilinçaltındaki korku ve endişelerin giderilmesi. Fizik Beden üzerindeki bir çok patolojinin iyileştirilmesi. Hormonların aktive edilmesi ve dengelenmesi. Botoks etkisi. Detoks etkisi. Kurban bilincinden çıkış. Kişilerle ilgili ilişkileri düzeltmek. Bolluk ve bereket bilinci. Karma çözümü Bilinç ve farkındalık gelişimi. Her türlü alışkanlığın sonlandırılması…Genetiği iyileştirmek / DNA aktivasyonu
Holoterapi bilinen en iyi nefes tekniğidir.holoxy nefes çalışmasında holoterapi ile beraber manyetik çalışma uygulanır.

EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri)
Hızlıdır (Birçok eski ya da yeni duygusal sorun bir saatten az bir sürede tamamen iyileşir, en inatçı tıkanıklıklar bile bir ay içinde sorun olmaktan çıkar.)
Etkili (Ömür boyu başa çıkılamamış korkular, takıntılar, derin üzüntüler bütünüyle ortadan kalkar. Kalıcı iyileşme sağlanır.)
Yumuşak ve naziktir (Sadece parmak uçları dokundurularak yapılır)
Güvenlidir .Özeldir (Uzun terapi seanslarında tüm yaşamımızı anlatırız, EFT’de ise halletmek istediğimiz soruna odaklanmamız yeterlidir, sorunu anlatmamız bile gerekmeyebilir.) Kolaydır (Öğrenmesi ve uygulaması kolay ve basittir, yöntemi kullanacak kişinin psikoloji ya da tıp eğitimi alması gerekmez.)
Her tür sorun için uygulanabilir. Yeni tıkanıklıklara yol açmaz (Geçmişimizde yaşadığımız olayların acısını tekrar yaşamamız gerekmez. Birçok psikolog aylar, hatta yıllar süren terapilerin yeni sorunlar getirdiğini, suçluluk, pişmanlık, kendine dönük öfke vb duygular yarattığını kabul etmektedir.)
Soruna bağlı olarak başarı oranı %85-97 arasındadır.
Bağımlılıklar (yemek, alkol, sigara, uyuşturucu)
Allerjiler Öfke Kaygı (anksiyete) Panik Saplantılar Bunalımlar (depresyon)
Keder, üzüntü Matem tutma Okuma güçlüğü Kendine güven Korkular Yersiz korkular (fobiler)
Suçluluk duygusu Uyku sorunları Kötü anılar Kabuslar
Ağrılar

İLERİ TEKNOLOJİ KOÇLUK SİSTEMİ…
Bilincimiz zihnimizin küçük bir kısmını kontrol ediyor, buzdağı örneğindeki gibi görünen kısım bilinç, görünmeyen kısım ise bilinçaltı. Ama insanlar her zaman görünen kısma dikkat ettikleri için bilinçaltı iletişimin ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırıyorlar.KİŞİ BİLİNAÇLTI İLE İLETİŞİME BİR KEZ GEÇTİĞİNDE TÜM YAPABİLECEKLERİNİN TOPLAMINI GÖREREK ZİHİNSEL VE BEDENSEL PERFORMANSININ FARKINA VARABİLİR.. BİR ÇOK HASTALIĞIN SEBEBİ BİLİNAÇTINDAN KAYNAKLIDIR.BİLİNAÇLTI İLE İLETİŞİME GEÇİLDİĞİNDE BU SEBEPLER ORTADAN KALKABİLİR.
ŞİMDİ SENDE BİLİNÇALTIN İLE ORTAK ÇALIŞMAYA BAŞLARSAN
Daha iyi anlaR
Daha kolay hatırlar
Daha keskin odaklanır
Daha yüksek motivasyonla
Daha kısa zamanda
Vee tüm hedeflerine
Daha hızlı ulaşabilirsin…


4 Yorum
“NEFESİNİ DEĞİŞTİR, HAYATIN DEĞİŞSİN…”
Avatar
seda

bu eft tekniğini nasıl uygulayabilirim


Avatar
emreziyayazgan

sevgili seda,
E.F.T. duygulsal özgürlük vuruşları olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz emortional freedom tappings kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadar. Çin kadim bilgisi olan akupunktur şifasını batının pratik uygulanabilir hızlı düşüncesi ile birleşiminden doğmuştur.EFT akupunkturun duygusal sorunlara uygulanmasıdır.ama iğne kullanmadan.duygusal sorunların çözümünü sağlarız.hastalıkların ve fiziksel rahatsızlıkların oluşmasında duyguların katkısı ,bugune kadar verilen önemin çok çok üzerinde…
Hepimiz sezgisel olarak biliyoruz ki eğer öfkeler, üzüntüler,suçluluk duyguları,travmaları günümüze taşıyorsak bunlar bedenimizde ortaya çıkıyorlar..eğer bir insan öfkelenirse midesi kasılır ,boyundaki damarlar şişer,tansiyonu yükselir,duygusal ,bedensel tepkilere neden olur.duygularınızı uzun süre bedeninizde tuttuğunuzda bir gün hastalıkları görmeye başlarsınız.Akupunkturun dayandığı gerçek bedenin her yanında akan enerjilerin varlığıdır ve bunlara meridyen denir.eğer akışları düzgün değilse bedenin sağlığı iyi olmaz.bu meridyenleri uyardığımızda ise kendilğinden dengeleniyor. Ve kişinin yaşadığı yoğun duygusal sorun kendiliğinden siliniyor.birkez bu duygusal sorunları çzömeye başladığınızda bedensel sorunlarda ortadan kalkar.
temelde kesinlikle işe yarayan,çözüme ulaştıran bir teknikdir fakat nüanslar çok belirleyicidir.yani küçük detaylar işlevselliğini yok edebilir yada çözüme ulaştırabilir.. Akupunktur noktaları dediğimiz plexus noktalarına parmak uçları ile uyarı vuruşları yaparken değişmesini talep ettiğiniz durumun duygusunu cümleleştirerek su üstüne çıkarıyorsunuz.. burda çok önemli olan konu şudur ki duygu durumunuzu cümleleştirirken Psikolojik Ters Akım oluşturulmamasıdır.Psikolojik Ters Akımın (PTA), var olduğu zaman her tür iyileşmeyi ,yani sadece Duygusal Özgürlük Yöntemlerinde değil, her türlü tedavi yöntemine engel olduğunu, belirtmeliyim.
EFT aşamaları:
1)Sorunu tanımlamak ve ölçmek
2)Hazırlık aşaması
3)Bir tur vuruş
4)Değerlendirme ve kalan uygulamaya devam etme.
şeklinde 4 aşamadan oluşur.
sorunu tanımlarken kuracağınız cümle kurtulmak istediğiniz durumu tam olarak size yansıttığı duyguyu sansürsüzcce sarfettikden sonra buna rağmen kendinizi kabul etmeniz veya kenidiniz sevmenizi belirtmeniz gerekmektedir. birinci tura başladığınızda derin bir nefes ile boşalım gerçekleşmeye başlamıyorsa bir yerde eksk yada yanlış birşeyler yapıyorsunuz.
karete noktası, tepe,alın,göz kenarı, göz altı,bıyık,çene,yaka kemiği ve kol altı noktalarına vuruşlar yaparken cümleyi tekrar edip turu bitirince tekrar ölçmeniz gerekmekttedir.


Avatar
emreziyayazgan

Elinizde sınırsız imkan olsa, elinizi attığınız her şeyi başaracağınızdan %100 emin olsanız, tam olarak nasıl bir hayat yaratırdınız kendinize, hayal edin. Sadece hayal etmekle kalmayın, kağıda dökün. Tamamen tatmin olana kadar durmayın. Sihirli bir kağıda yazı yazdığınızı, buraya yazdığınız her şeyin aynen gerçekleşeceğini, yazmadığınız hiçbir şeyin de gerçekleşmeyeceğini düşünün.
Eğer bu uygulamayı içtenlikle yaparsanız, belirli noktalarda dirençlerle karşılaşacaksınız. “Ben o kadar akıllı/güzel/özel/değerli bir insan değilim, bunu yapamam” gibi. Bunları, ayrı bir kağıda not edin. Tüm bu sınırlayıcı duygu ve düşünceler, sizi hayellerinizden alıkoyan engeller. Bunların üzerine EFT Yöntemleri ile gidin.
Engelleri ortadan kaldırdığınızda, hedeflerinize ve hayallerinize çok daha kolay ulaşabiliyor olacaksınız!


Avatar
Emine

Sayin Emre bey sadece nefes sorunum için geldigim merkezinizde korkularımdan da arındırmaya basladınız.Daha yolun başında olmama rağmen bütün korkularımın geçeceğine inanıyorum. Bu sizin yaydıginiz guzel enerji ve karşı tarafa verdiğiniz güven duygusu sayesinde sanırım. İnsan hayatında mucizeler olurmuş ama bu mucizeleri bazen kişi kendisi goremesede sizin gibi bir rehberin yardımıyla yürümek büyük şans. Mutavaziliginiz ve dinginliğiniz sizin en büyük erdeminiz. Aydinlattiginiz insanların ışığında sizinde yolunuz ışıkla dolsun




gerekli



gerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

1977 adana doğumlu
ilk-orta-lise adanada özel yeni lisede oku.
2001 yılında eskişehir anadolu üniversitesinden iktisadi idari bilimler fakültesinden mezun oldu.
10 yıl kpss ve aöf konularında 2000in üzerinde öğrenciye ders vererek mezun etti.sıradışı eğitim anlayışı ile beğeni topladı.
900 saat (recai TOR) nlp eğitim aldı.
mind akademi (hakan mengüç)hipnoz eğitimi aldı
mustafa kartal nefes koçluk [...]

Sonraki Yazılar

 
Aralık 2012
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
    Şub »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Arşivler
Düşündüğün kadar yaparsın. İnandığın kadar olur. Sır ise; niyetin, inancını düşünceni eşitler.
Emre Ziya Yazgan